When in Petra ....

Jordania – tak wiele do zaoferowania

underline-wave.png

Królestwo Jordanii to kraj na Bliskim Wschodzie, który graniczy z Syrią, Irakiem, Arabią Saudyjską i Izraelem. Jest domem dla Petry, słynnego archeologicznego miasta ze spektakularnymi starożytnymi grobowcami i świątyniami. Jest to jeden z najpopularniejszych celów turystycznych w regionie i ma wiele atrakcji dla podróżników w każdym wieku. Czytaj dalej, aby uzyskać więcej informacji na temat odwiedzania Jordanii.

Gdzie leży Jordania?

Jordania leży na północno-zachodnim brzegu Morza Martwego, graniczy z Izraelem, Zachodnim Brzegiem, Syrią i Arabią Saudyjską. Większość Jordanii to pustynny płaskowyż, z kilkoma niskimi pasmami górskimi. Jordania jest krajem w dużej mierze pustynnym, około 60% jej powierzchni to pustynia lub półpustynia. Pozostały obszar zajmuje Dolina Ryftowa, która zawiera duże złoża gazu ziemnego, soli i minerałów. Stolica, Amman, siedzi w centrum kraju nad brzegiem rzeki Jordan, a północną połowę kraju pokrywają biblijne wzgórza, na których znajduje się Petra. Klimat w Jordanii to klimat pustynny, z gorącym latem i chłodną zimą.

Top atrakcji Jordanii

Królestwo Jordanii: historyczna Jordania to kraina starożytnych cywilizacji. Oprócz Petry, kraj ten posiada inne atrakcje turystyczne, takie jak Morze Martwe i Wadi Rum. Petra: Najbardziej znane starożytne miasto na świecie, Petra jest wpisana na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Znajduje się w południowej części Jordanii i jest łatwo dostępna z Ammanu. Miejsce to słynie z wykutej w skale architektury i inskrypcji. Morze Martwe: Morze Martwe jest najniższym punktem na ziemi, o średniej głębokości 313 stóp. Jest ono również znane jako „Morze Soli” i jest popularnym miejscem turystycznym. Masjid al-Qiblatayn: Jest to jeden z najważniejszych meczetów w Jordanii i znajduje się w mieście Amman. Meczet został zbudowany w VII wieku, a jego architektura jest typowa dla okresu Umajjadów. Wadi Rum: Wadi Rum to obszar ze starożytnymi ruinami, a znajduje się w południowej części kraju. Ruiny pochodzą z czasów kultury nabatejskiej, a przez ten teren przepływa rzeka Jordan. Jerash i autobus do Ammanu: Starożytne miasto Jerash jest znane jako Princeton Wschodu ze względu na swoją architekturę i bogactwo. Miasto znajduje się w centralnej części Jordanii i łatwo do niego dotrzeć z Ammanu.

Petra

Miasto Petra zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa kulturowego i jest jednym z najpopularniejszych miejsc w Jordanii. Petra to starożytne miasto z cudownie wyrzeźbionym stylem architektonicznym.

Morze Martwe

Morze Martwe jest najniższym punktem na ziemi, o średniej głębokości 313 stóp. Woda Morza Martwego jest hipersolalna, o stężeniu 250 gramów na litr zasolenia. Morze Martwe jest również jednym z najstarszych zamieszkałych miejsc na ziemi, sięgającym okresu neolitu. W rejonie Morza Martwego znajduje się wiele atrakcji turystycznych. Morze Martwe jest popularnym miejscem turystycznym, a jego piękno zostało porównane do Wielkiego Kanionu.

Wadi Rum

Wadi Rum to obszar ze starożytnymi ruinami, a znajduje się on w południowej części kraju. Ruiny pochodzą z czasów kultury nabatejskiej, a przez ten teren przepływa rzeka Jordan. Wadi Rum jest również znany jako „Dolina Bogów” i jest jednym z najbardziej popularnych miejsc turystycznych w Jordanii.

Zachęcamy do sprawdzenia naszych wycieczek do Jordanii bezpośrednio na naszej stronie https://globzon.travel.pl/jordania-wycieczki/

Udostępnij: