When in Petra ....

Jordania – czas na niezapomnianą przygodę

underline-wave.png

Czas cofnąć się w czasie! Wybierz się na wycieczkę przez przeszłość i odwiedź jedno z najsłynniejszych miejsc w Jordanii – starożytne nabatejskie miasto Petra. Nabatejczycy byli koczowniczym plemieniem, które osiedliło się w Petrze po migracji z Arabii i zbudowali to niesamowite miasto jako swoją stolicę. Jest to niesamowite miejsce, pełne wąskich alejek, strzelistych kolumn i rzeźbionych reliefów. Znajdują się tu również niesamowite wykute w skale grobowce i klasztory, a także sieć cystern służących do nawadniania. Ludzie, którzy zbudowali Petrę byli bardzo uzdolnieni w budowaniu skomplikowanych struktur z kamienia, więc nie jest zaskoczeniem, że pozostaje ona jedną z największych atrakcji turystycznych Jordanii. Jeśli jesteś fanem historii, to musisz odwiedzić Petrę – to naprawdę wyjątkowe miejsce!

Jordania to niewielkie państwo położone na Bliskim Wschodzie. Graniczy z Izraelem i Syrią na wschodzie, Irakiem i Arabią Saudyjską na północy oraz Morzem Martwym na zachodzie. Z powierzchnią 35 500 kilometrów kwadratowych jest nieco mniejsza od Korei Południowej.

Jordania jest znana ze swojego naturalnego piękna, z wieloma plażami z czerwonym piaskiem wzdłuż wybrzeża Morza Czerwonego i pustynnymi krajobrazami na południu. Znana jest również z miast oazowych, takich jak Wadi Rum i Akaba.

Jordania to idealne miejsce, aby zanurzyć się w nowej kulturze, ze starożytnymi ruinami, pięknymi pustynnymi krajobrazami i bogatą historią. Jordania jest domem dla niektórych z najbardziej malowniczych atrakcji na świecie. Stolica kraju, Amman, jest wypełniona nowoczesnymi sklepami i tętniącymi życiem kawiarniami, podczas gdy jej starożytna cytadela, zamek Ajloun, oferuje panoramiczne widoki. Niezależnie od tego, czy planujesz wędrówki po pustyni, czy zwiedzanie starożytnych ruin, Jordania z pewnością będzie niezapomnianą przygodą.

Udostępnij: