Landscape view with mountains and offroad car, Country of Georgia

3 powody, dla których musisz odwiedzić Gruzję

underline-wave.png

Gruzja zawsze była szczególnym krajem dla turystów zainteresowanych kulturą, historią i przyrodą. Ze swoimi spektakularnymi górskimi krajobrazami, zielonymi dolinami i średniowiecznymi miastami, ten euroazjatycki kraj jest często nazywany „kolebką cywilizacji”, ponieważ to właśnie tutaj ludzie zaczęli uprawiać ziemię i mówić współczesnymi językami, takimi jak greka, hebrajski i łacina, około 5 000 lat temu. Dziś możesz doświadczyć wszystkiego, co czyni Gruzję wyjątkową, wybierając się na wycieczkę do tego fascynującego kraju.

Unikalna architektura

Gruzińska architektura jest piękna i wyjątkowa, a liczne kościoły i klasztory w tym kraju są świetnym miejscem do rozpoczęcia wycieczki po architektonicznych skarbach tego starożytnego miasta. Niektóre z najbardziej znanych przykładów gruzińskiej architektury to kościół Sighnaghi, kościół Jvari i katedra Bagrati. Jeśli odwiedzasz Tbilisi, możesz również zwiedzić stare miasto, z kolorowymi domami i krętymi brukowanymi uliczkami, a także zwiedzić twierdzę Narikala, która pochodzi z V wieku p.n.e. Możesz również odwiedzić Teatr Rustaveli, który jest słynnym przykładem architektury radzieckiej lub wybrać się na wycieczkę do Kutaisi, gdzie możesz zwiedzić Katedrę Mestia i Katedrę Bagrati.

Zapierające dech w piersiach krajobrazy

Gruzińskie krajobrazy są tym, co naprawdę czyni ten kraj wyjątkowym. Nie musisz jechać daleko, aby znaleźć naprawdę oszałamiające i odległe miejsca, które wcale nie są turystyczne. Jeśli odwiedzisz Swanetię, możesz wędrować, wspinać się lub uprawiać paralotniarstwo w górach. Jeśli odwiedzisz okolice Tusheti, możesz wspiąć się na góry lub wybrać się na wycieczkę na osiołku. Można również wybrać się na spacer szlakiem Khevsureti lub odwiedzić Kazbegi, gdzie można zobaczyć piękne widoki na rzekę, lasy i góry. Jeśli odwiedzisz region Samtskhe-Javakheti, możesz zwiedzić Park Narodowy Samtskhe-Javakheti, który jest domem dla różnych dzikich zwierząt, takich jak niedźwiedzie, wilki, rysie.

Bogata historia

Gruzja ma długą i różnorodną historię, a wiele jej starożytnych miejsc możesz poznać, wybierając się na wycieczkę do tego kraju. Jeśli jesteś zainteresowany poznaniem historii kraju, możesz odwiedzić Muzeum Historyczne Sighnaghi, Katedrę Bagrati lub Klasztor Shio-Mgvime. Możesz również odwiedzić Mtskheta, która jest jednym z najstarszych miast Gruzji i jest domem dla katedry Svetitskhoveli, która jest najważniejszym zabytkiem religijnym kraju. W Gruzji znajduje się również wiele stanowisk archeologicznych i możesz zwiedzić starożytne miasto Rustavi lub stanowisko archeologiczne w Tbilisi, aby dowiedzieć się więcej o historii kraju.

Wyjątkowe jedzenie i wino

Kuchnia gruzińska słynie dzięki swoim wyjątkowym smakom i zdecydowanie powinieneś jej spróbować będąc tam. Możesz spróbować grillowanych mięs, różnych ziół i przypraw, ciastek wypełnionych orzechami włoskimi, różnych rodzajów chaczapuri, tradycyjnego gruzińskiego chleba z serem, różnych rodzajów gruzińskiego wina. Jeśli odwiedzisz region Kakheti, możesz odwiedzić winnice i spróbować lokalnego wina. Możesz również odwiedzić Muzeum Historyczne Sighnaghi lub Muzeum Etnograficzne i Folklorystyczne w Tbilisi, aby dowiedzieć się więcej o kuchni i kulturze Gruzji. Wizyta w Gruzji to doświadczenie niepodobne do żadnego innego i jest wiele powodów, dla których powinieneś jak najszybciej dodać ten kraj do swojej podróżniczej listy. Jeśli marzysz o odwiedzeniu tego kraju w najbliższym czasie, teraz jest czas, aby zacząć planować swoją podróż.

Na stronie wycieczki Gruzja znajdziesz ofertę cenową na wyjazdy do Gruzji. Zachęcamy również do zapoznania się z pozostałą ofertą Globzon Travel.

Udostępnij: